Mesafeli Satış Anlaşması

Sözleşme Öncesi Bilgi Formu


satıcı
Başlık :

Pınar Elvan Tığlıoğlu (bundan böyle "SATICI" olarak anılacaktır)

Adres :

Telefon :

+90 212 123 4567

E-Posta:

elvan@jaquette.com.tr

Ürün Bilgisi
Tip, miktar, marka / model / renk, satış fiyatı ve teslimat bilgileri aşağıdaki gibidir;

Ürün Tanımı

miktar

KDV dahil fiyat

"Ürün adı"

 

 

Alt Toplam

 

Nakliye maliyeti

 

Ödeme şekli

Gecikmeli Faiz

0 Ay

Toplam (KDV Dahil)

 

Teslim adresi

 

alıcı

 

İkincil Alıcı

 

Fatura Adresi
Siparişiniz, tüketici adına kurye çektirilmekte ve adresine teslim edilmekte veya promosyon kodunuz, 6502 sayılı Tüketiciyi Koruma Kanunu uyarınca sipariş tarihinden itibaren 30 (otuz) gün içinde elektronik ortamda gönderilmektedir. Siparişiniz, kurye gönderim kodu üzerine kurye şirketi sistem üzerinde onaylanır.

Genel Şartlar
Satıcı, şirketin ürün iadesinden sorumlu olduğuna dair bir açıklama yapmazsa, tüketicinin çekme bildiriminde bulunduğu tarihten itibaren 10 gün içinde ürünü 1. Madde'de belirtilen ürün iade adresine göndermek zorundadır.

Ürünün teknik özelliklerine, kullanım talimatlarına uygun olarak çekilme süresi içinde kullanılmaması durumunda, tüketici, ürün üzerinde herhangi bir deformasyon ve / veya arıza meydana gelmesinden sorumludur.

Herhangi bir sorun oluşması durumunda, tüketici, Müşteri Hizmetleri'ni arayarak ödeme, teslimat ve çekme hakkı dahil olmak üzere herhangi bir bilgi edinebilir.
6. Ambalaj, damga, bant gibi koruma araçları durumunda maddi platformda kitaplar, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemeleri gibi ürünler sağlanmıştır. 7. Abonelik sözleşmeleri dışında gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimatı ile ilgili anlaşmalar. 8. rekreasyon faaliyetleri, konaklama, iyi ulaşım, araba kiralama, yiyecek-içecek temini gibi belirli bir tarihe sahip olunmalıdır. 9. Elektronik platformda yerine getirilen tüketicilere veya hizmetlere maddi olmayan malların spot teslimatı. 10. Çekilme süresi dolmadan tüketicinin izni ile icra başlatılmıştır. geçerlik Sözleşme öncesi bilgi formu tüketici tarafından elektronik olarak onaylandıktan sonra geçerli olur. Yönetim Mahkemesi Sözleşmeli ürün ile ilgili şikayet ve itirazlar ile ilgili olarak, tüketicinin başvuruları, tüketicinin ikametgahında veya alım işleminin yapıldığı yerde bulunan Tüketici Sorunları için İlçe ve İl Tahkim Komitesine veya Tüketici Mahkemesine sınırları dahilinde yapma hakkına sahiptir. her Aralık ayında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen parasal sınırlamalar. Tüketici Ad Soyad : E-Posta: Tarih: Uzak Satış Sözleşmeleri MADDE 1 - TARAFLAR 
1.1 SATICI:

Başlık :

Pınar Elvan Tığlıoğlu (bundan böyle "SATICI" olarak anılacaktır)

Adres :

Telefon :

+90 212 123 4567

1.2 ALICI:

Ad ve soyadı :

 

Adres :

 

Telefon :

 

E :

 

MADDE 2 - KONU

İşbu Anlaşmanın kapsamı ve konusu, Tarafların, 6502 sayılı Tüketiciyi Koruma Kanunu ve 27.11.2014 tarihli ve 27.11.2014 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Uzak Sözleşmeyle ilgili yürürlüğe giren yönetmelik uyarınca Ürünün satış ve dağıtım koşullarına ilişkin hak ve sorumluluklarını açıklığa kavuşturmaktır. satıcının jaquette.com.tr web sitesinden Alıcı tarafından elektronik olarak sipariş edilmesi ve nitelikleri ve satış fiyatı aşağıda belirtilmiştir.

MADDE 3 - ÜRÜN BİLGİLERİ

Tip, miktar, marka / model / renk, satış fiyatı ve teslimat bilgileri aşağıdaki gibidir;
Ara toplam:
Sevkıyat Ücreti:
İndirim:
GENEL TOPLAM:
Teslimat adresi:

MADDE 4 - GENEL KOŞULLAR

Web sitesinde veya mobil uygulamasında bu platformlarda belirtilen herhangi bir bilgiyi kullanarak bir sipariş vermek veya işlem yapmak suretiyle, sözleşme şartlarınıza bağlı kalacağınızı belirtmiş olursunuz.

4.1 Tüketici, ön bilgi formunun özelliklerine, satış fiyatına (KDV dahil), ödeme metoduna, teslimat süresine ve ürünün koşullarına ilişkin her türlü gerekli bilgiyi Satıcı'nın Ad / unvanı ile birlikte verdiği kabul eder ve kabul eder. ve bu işlemi elektronik olarak teyit etmek için uygun irtibat bilgileri ve adresi.

4.2 Ürün, Satıcının ve Alıcının adresi arasındaki mesafeden farklı olabilecek, web sitesinde ilan edilen sürede belirtilen adrese konan Alıcıya ait olan Alıcıya veya üçüncü şahsa teslim edilecektir. Dönem her koşulda 30 günü geçmeyecektir. Madde 3'te belirtilen kurye masrafı Tüketici tarafından karşılanacak ve bu masraf, faturaya "Teslim Masrafı" adı altında yansıyacaktır.

4.3 Ürünün Alıcı dışında herhangi bir üçüncü taraf tarafından teslim edileceği tespit edilirse, Satıcı üçüncü tarafların talep ettiği teslimat reddi nedeniyle sorumlu tutulamaz.

4.4 Alıcı, teslimat aşamasında kurye şirketinin karşılaştığı sorunlardan dolayı herhangi bir teslimat hatasından sorumlu tutulamaz.

4.5 Alıcı, yasal olarak gerekliyse, ürünü garanti belgesi ve talimat kitapçığı ile kullanılmayan ve hasar görmemiş bir konumda teslim etmekle yükümlüdür.

4.6 Tüketicinin onarım talebi olması durumunda, Ürün, Tüketici Kanununda ve ilgili düzenlemelerinde belirtilen süre içerisinde Tüketiciye tedarik edilir.

4.7 Satıcı, bu iddia için geçerli bir zemin olarak kabul edilebilecek bir sebebin olması durumunda, Satıcının sipariş edilen ürünle aynı kalitede ve fiyata Alıcıya başka bir ürün tedarik edebilir.

4.8 Söz konusu hizmet veya söz konusu ürün üzerinde bir performansın imkânsız olması halinde, Alıcı, yükümlülüğünün yerine getirilme süresi dolmadan durumu Tüketiciye bildirir. Bu şartların ötesinde, Satıcı, ürün stokta kaldıysa Alıcıya aynı kalitede ve fiyatta başka bir ürün tedarik edebilir.

4.9 Tüketici, yükümlülüğünün yerine getirilmesi süresinin bitiminden önce ürünün performansından dolayı imkânsız olduğunu bildiren Satıcı'nın ürün fiyatını iadeye yetkili olduğunu kabul eder ve kabul eder. Bu koşullar altında, stok dışı bildirimi Satıcı tarafından yapılırken, Alıcı, geri ödeme yerine aynı kalitede ve fiyatta bir ürün tedarik talebinde bulunamaz.

4.10 Bu Anlaşmanın imzalanmış bir nüshasının Alıcıya gönderilmesi ve fiyatın, teslimattan önce Alıcı tarafından tercih edilen ödeme yöntemiyle ödenmesi şartı vardır. Herhangi bir nedenle ürün fiyatı ödenmez veya iptal edilmezse, Satıcı, ürünle ilgili teslim yükümlülüklerinden serbest bırakılmış sayılır.

4.11 Kredi kartının, bankamatik kartının veya web sitesindeki yasadışı ve yanlış kullanımın yetkisiz kişilerce olmaksızın yasadışı ve yanlış kullanılması nedeniyle ürünün fiyatının ilgili Bankalar ve finansal kuruluşlar tarafından Alıcının hesabına geçmemesi durumunda Alıcının ihmali nedeniyle Alıcı, Ürünü Satıcıya 3 (üç) gün içinde yeniden teslim etmekle yükümlüdür.
4.12 Satıcı, olumsuz hava koşulları, nakliye ile ilgili olağandışı kısıtlamalar gibi mücbir sebeplerden dolayı ürün tesliminde başarısız olması durumunda, Satıcı durumu bilgilendirmekle yükümlüdür. Bu şartlar altında, Alıcı sözleşmeyi feshetme veya emri iptal etme hakkına sahiptir. Bir sözleşme fesihinde, Satıcı, fesih bildiriminin teslimatı üzerine 14 (on dört) gün içinde ürünle ilgili olarak yapılan tüm ödemeleri Alıcıya önceden geri ödemekle yükümlüdür. 4.13 Alıcının Ürün için geri çekme hakkını kullanması durumunda, ürünün fiyatı, kredi kartları, bankamatik kartları ve sunulan diğer ödeme yöntemleriyle yapılan ödemelerde 14 (on dört) gün içinde ilgili Bankaya iade edilecektir. internet sitesi. Bu işlem üzerine geri ödeme tutarının Alıcılar hesabına yansıması, Satıcı'nın müdahale etme hakkı bulunmayan Bankaların iç prosedürüne tamamen bağlıdır. 
4.13 Alıcının Ürün için geri çekme hakkını kullanması durumunda, ürünün fiyatı, kredi kartları, bankamatik kartları ve sunulan diğer ödeme yöntemleriyle yapılan ödemelerde 14 (on dört) gün içinde ilgili Bankaya iade edilecektir. internet sitesi. Bu işlem üzerine geri ödeme tutarının Alıcılar hesabına yansıması, Satıcı'nın müdahale etme hakkı bulunmayan Bankaların iç prosedürüne tamamen bağlıdır. MADDE 5 - ÇEKİLME HAKKI 5.1 Uzak Satış Sözleşmesinde, ürünlerin satın alınmasına ilişkin olarak, tüketicinin herhangi bir gerekçe göstermeksizin, teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde herhangi bir hukuki veya cezai sorumluluk kabul etmeden ürünü reddetme hakkı vardır. Uzaktan Satış Sözleşmesinde hizmet alımı ile ilgili olarak çekilme süresi Anlaşma'nın yürürlüğe girdiği tarihten başlamaktadır. Geri çekme hakkının sona ermesinden önce hizmetin yerine getirildiğini tespit etmesi durumunda, tüketici çekilme hakkını hizmetin gerçekleştiği tarihe kadar kullanabilir. Geri çekme hakkının uygulanmasından doğan nakliye masrafları, ürünün Satıcının Sözleşmeli Kurye Şirketiyle birlikte iade edilmesi durumunda Satıcı tarafından karşılanacaktır. 5.2 Tüketici, siparişini iptal etme talebini, Madde 1'de belirtilen faks, telefon veya e-posta yoluyla Satıcıya 14 gün içinde göndermeli ve Ürün Uzak Satış Sözleşmesi Madde 6 kapsamında kullanılmamalıdır. Para Çekme Hakkı kapsamında Satıcı, Uzak Satış Sözleşmesinde belirtilir. Kurye masrafı, ürünün Satıcının sözleşmeli kurye şirketleri dışındaki DHL adıyla gönderilmesi durumunda tüketici tarafından karşılanacaktır. Aşağıda yazılı belgeler, geri çekme hakkına dayanarak iade edilecek ürünle birlikte Satıcı'ya iletilmelidir a) Ürünün faturası ve Şirket tarafından verilen Ürünün iade faturası, b) Geri gelen ürünler için Form.
5.3 Ürünler orijinal paketi ve aksesuarları varsa, hasar görmemiş ve hasar görmemiş bir durumda ürün iadesi için belirtilen Satıcı adresine teslim edilmelidir. Satıcı, çekilme hakkının bildirilmesinden sonra iade edilen ürünle ilgili yapılan ödemeleri 14 gün içinde iade edecektir.

5.4 Ürünün teslimatı sırasında alıcıya (tüketiciye) verilen fatura, satıcının muhasebe kayıtlarında tutarlılığın sağlanması için ürünle birlikte Satıcıya iade edilmelidir. Ayrıca, ürünle birlikte iade edilecek olan fatura, Alıcı tarafından "iade faturası" olarak imzalanmalı ve işaretlenmelidir


MADDE 6 - ÇEKİLME HAKKI İSTİSNALARI

Tüketici, aşağıdaki ürünler üzerinde geri çekme hakkını kullanamaz;
1. Fiyatlar, tüccarın veya tedarikçinin kontrolünün ötesinde finansal piyasadaki dalgalanmalara göre değişebilir.
2. kişisel istek ve ihtiyaçlar üzerine kurulmuştur.
3. bozulabilir
4. Ambalaj, damga, kaset gibi koruma araçlarının çıkartılması durumunda sağlık ve hijyen konularında geri dönüş için uygun değildir.
5. doğumundan sonra diğer ürünlerle bileşim oluşturur ve doğası gereği ayrılmamaktadır.
6. Ambalaj, damga, bant gibi koruma araçları durumunda maddi platformda kitaplar, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemeleri gibi ürünler sağlanmıştır.
7. Abonelik sözleşmeleri dışında gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimatı ile ilgili anlaşmalar.
8. rekreasyon faaliyetleri, konaklama, iyi ulaşım, araba kiralama, yiyecek-içecek temini gibi belirli bir tarihe sahip olunmalıdır.
9. Elektronik platformda yerine getirilen tüketicilere veya hizmetlere maddi olmayan malların spot teslimatı.
10. Para çekme süresi sona ermeden tüketici tarafından onay alınarak icra başlatılmıştır.
 MADDE 7 - YÖNETİCİ YETKİSİ Sözleşmeli ürüne ilişkin şikayet ve itirazlar ile ilgili olarak, tüketicinin başvuruları, tüketicinin ikametgahında veya alım işleminin yapıldığı yerde bulunan Tüketici Sorunları için İl ve İl Tahkim Komitesine veya Tüketici Mahkemesine sınırları dahilinde yapabilir her Aralık ayında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen parasal sınırlamalar. Alıcı Ad Soyad : E : Tarih: