Cancel & Return

İPTAL - İADE KOŞULLARI

GENEL

1-Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz taktirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.

2-Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

3- Ürünün Alıcıya tesliminde kargo ücreti Satıcıya aittir.

4-Satın alınan her bir ürün 30 gün içinde alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.

5-Satın alınan ürünün tesliminin imkânsızlaşması durumunda, Satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde Alıcıya bu durumu bildirmek zorundadır. 14 gün içinde de toplam bedel alıcıya iade edilmek zorundadır.

6-Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarını da iptal ederse, satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

7-Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından satıcıya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde satıcıya iade etmek zorundadır.

8-Satıcının öngöremeyeceği mücbir sebeplerden dolayı ürün süresinde teslim edilemezse durum alıcıya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana kadar teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; bu iptalden itibaren 14 gün içinde ürün bedeli Alıcının hesabına iade edilir.

9-Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı ürünü kargo şirketinden teslim almayacaktır. Tutanak tutulmamış hasarlı ürünler kesinlikle iade alınmaz. Teslim alınan malın hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Alıcı teslimden sonra ürünü özenle korumak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacak ise ürün kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte fatura da iade edilmelidir.

CAYMA HAKKI

Alıcı, satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir.

 

CAYMA HAKKININ KULLANIMI

Cayma hakkı kullanıldığında iade edilecek ürünlerin,  kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

 

 

 

İADE KOŞULLARI

1-Satıcı cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli Alıcıya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.

2-İade edilecek ürün, ürün etiketi kopartılmamış, hijyen bantları çıkartılmamış olarak, teslim alınan şeffaf koruma poşeti ve orijinal paketi/kutusu ile geri gönderilmelidir. Ürün, teslim alındığı haliyle iade edilmelidir.

3-İptal ve iade halinde kargo ücreti Alıcıya aittir.

4-Alıcının isteği ve açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim parçaları, mayo ve bikiniler, Alıcı tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteriye satılamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemekte ve bedeli geri ödenmemektedir.

5-Kampanyalı/İndirimli ürünlerde iade mevcut değildir. Stok dahilinde indirimli ürünlerden değişim yapılabilir. Stok olmadığı durumda Alıcı fark ödemeyi kabul ettiği takdirde ek ücret ile sezon ürünlerden değişim hakkına sahiptir. Alıcı tercihini 14 günlük cayma süresi içinde kullanabilir.

 

SATICIYA AİT “CAYMA BİLDİRİMİ VE İADE YAPILACAK” İLETİŞİM BİLGİLERİ

Şirket    : Jaquette Tasarım Giyim Ltd. Şti.

Adresi   : Dubaracı Sokak Sıdıka Hanım Evi No: 8 Kat: 2 Arnavautköy / Beşiktaş / İstanbul

E-Posta : elvan@jaquette.com.tr

Tel   : +90 212 951 08 89